Erzurum Yaylası İspir Dut Pekmezi

Nasıl Üretiyoruz?

Erzurum bölgesinin coğrafi işaretli ürünlerinden namı değer Karnavaz pekmezidir. Bilindiği üzere Erzurum Pehlivanlı köyü Dut meyvensin ilk işlendiği pekmeze çevrildiği bölgelerden bir tanesidir. Dut meyveleri Tortum ve İspir bölgelerinden toplanır diğer pekmez üretme şekillerinde nazaran belirgin farklılıkları mevcuttur. Örneğin; dutlar toplandıktan sonra güneşte beklenir ve ilk suyu alınır ardından pekmez kaynatılır. Kaynayan pekmez HMF değerine göre pişirilir. Pişirilen pekmez güneşte mayalandırılır ve tenekelenir.

Nasıl Çalışıyoruz?

Ortalama 100 kg ürünün üzerindeki siparişlerinizi Polar Xp soğuk taşımacılık firması ile ürünlerini paletli bir şekilde +2 +4 derece arasında mağazanıza 3 termin 2’de nakliye günü olmak üzere faturalı olarak 5 günde teslim ediyoruz.

Önemli Hatırlatma

01

Satın aldığınız ürünler; uzman görevlilerimiz tarafından, reyonda bulunan en yeni ve son kullanma tarihi en ileri olan ürünlerden seçilerek hazırlanmaktadır.

02

Yöresel peynirler, taze kaşar ve tereyağı gibi süt ve süt ürünlerinin paketleri açıldıktan sonra mutlaka buzdolabında saklanmalıdır.

03

Ürünler; satın alındığı günden itibaren 10-15 gün içerisinde tüketilmelidir.

04

Bu süreç uzayacaksa ürün türüne göre müşteri hizmetlerinden destek alarak ürünü saklayabileceğiniz koşullar hakkında bilgi alabilirsiniz.